रंगेलीकाे सिसि क्यामेरा बिग्रेको ९ महिना बितिसक्दा समेत मर्मत हुन सकेको छैन ।थारु पाेर्टल

Spread the love
पुस १८
रबिन्द्र बराल
माेरङकाे रंगेली नगरपालिकाले जडान गरेको सिसि क्यामरा बिग्रिएकाे ९ महिना बितिसक्दा समेत मर्मत हुन सकेको छैन । नगरपालीकाले नगरकाे सुरक्षाको लागि सिसि क्यामरा जडान गरेर बेला बेलामा क्यामरा मर्मत नगर्दा पुर्ण रुपमा सिसि क्यामरा बिग्रिए पछि शान्ति सुरक्षामा थप समस्या पर्न थालेको छ ।
नगरले सुरक्षाको लागि नगर परिसर भित्र कालीमन्दिर अगाडी, भाेटुवावु चाेक रंगेली बसपार्कमा र डाईनिया जाने बाटोकाे माेरिया पुल र भन्सार छेउमा जडान गरेको सिसि क्यामेरा सन्चालनमा ल्याएको थियो । नगरकाे फितलो व्यवस्थापनका कारण समयमै क्यामरा मर्मत सम्भार नहुदा नगर भित्र आसपासमा अपराध नियन्त्रण , दुर्धटना, चाेरी लगायतका गतिविधि नियन्त्रण गर्ने थप समस्या परेको प्रहरीले जनाएको छ ।
नगरले अपराधिक गतिविधि नियन्त्रणका लागि सिसि क्यामरा जडान गरेकाे भएता पनि त्यसको समयमै मर्मत सम्भार नहुदा काग लाई बेल पाक्याे हर्सन बिस्मत भएको छ। ईलाका प्रहरी कर्यालयल रंगेली लाई निगरानीका लागि मुनिटर सहित जिम्मेवारी दिएता पनि सिसि क्यामरा बिगत ९ महिना देखि बिग्रेका कारण उपकरण नै बिग्रिने अवस्थामा पुगेकाे छ । हुलाकी सडक निर्माणकार्य गर्नेका लागि बिधुत पाेल ठाउँ सार्ने कार्य भएको सात महिना बितिसक्दा समेत सिसि क्यामरा भने सन्चालनमा आउन सकेको छैन । नगरकाे सुरक्षाको लागि सिसि क्यामरा जडान गरेता पनि सिसि क्यामरा काे सदुपयोग नहुदा अपराध गतिविधि समेत बड्ने सम्भावना समेत बढदै गएको छ ।
ईलाका प्रहरी कार्यालय रंगेलीको संचार शाखामा हार्ड डिक्स र मनिटर जडान गरेेेर संचार शाखाबाट मनिटर गर्ने व्यवास्था मिलाईएको भएता पनि क्यामरा सन्चालनमा नआउदा बेकामे समेत बनेकाे छ । ६ महिना अगाडि नगरपालिका मा सुचान अधिकृत सन्जय गुप्ताका अनुसार अब काे केही दिन पछि सिसि क्यामरा सन्चालनमा ल्याउने भनिएता पनि ६ महिना बितिसक्दा समेत क्यामरा सन्चालनमा आउन सकेको छैन । साेहि बिषयम समचार तयार पार्नेका लागि सुचना अधिकृत गुप्तालाई बारम्बार फाेन सम्पर्क गर्दे उनकाे फाेन सम्पर्क हुन सकेन ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *