महिला समुहलाई आत्मनिर्भर बनाउन ढाकातान तालिम  ।थारु पाेर्टल

Spread the love
१४।माघ
मोरङको पथरी शनिश्चरे नगरपालिका वडा नम्बर -८ स्थित दोहोलु शुक्रबारेमा पथरी शनिश्चरे नगरपालिकाको सहयोग र नुमाफुङ महिला समूहको आयोजनामा पैंतालीस दिने ढाकातान तालिम सुरुवात गरिएको छ ।
कार्यक्रमकाे  प्रमुख अतिथी पथरी शनिश्चरे नगरपालिकाकी उपप्रमुख यमुना बिष्ट बास्तोलाले महिलाहरु सामाजिक र आर्थिक परिवर्तनमा सिपमूलक तालिमहरु मार्फत दक्ष भएर आत्मनिर्भर बन्नुपर्ने धारणा व्यक्त गर्नुभएको थियो। मन्तव्यको क्रममा नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) पथरी शनिश्चरे- ८ का अध्यक्ष नवीन कार्कीले यो ढाकातान समूहलाई एउटा ढाका कम्पनीका रुपमा अगाडि बढाएर उत्पादित सामाग्रीको बजारको व्यवस्थापन गरि ग्रामीण भेगका महिलाहरूको आर्थिकस्तरमा विकास गर्न आफूहरुले सहयोग गर्ने बताउनुभयो ।
कार्कीले युवा तथा महिलाहरुलाई माछा दिने नीति भन्दा पनि माछा मार्नसक्ने सिप सिकाएर सधैको लागि आत्मनिर्भर बनाउने आफ्नो उद्देश्य रहेको बताए । नुमाफुङ महिला समूहको अध्यक्ष सुजता लिम्बुले आफूहरुलाई समूह गठन गरिदिएर महिला सशक्तीकरणमा निरन्तर सहयोग गर्ने समाजसेवी नवीन कार्की र बजेट व्यवस्थापन गरिदिनुहुने नगर उपप्रमुख यमुना बिष्टलाइ धन्यवाद व्यक्त गर्दै समूहले महिलाहरुलाई सामाजिक र आर्थिक रुपमा अगाडि बढाउने बताउनुभयाे। कार्यक्रममा समाजसेवी  बाबुराम चौधरी, रमेश कटुवाल, झमक कुरूवाङ्, कमल भण्डारी, जितबहादुर तिमिल्सिना लगायतको उपस्थिति रहेको थियो ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *