गिरिजाप्रसाद कोइराला मार्गकाे निर्माणकार्य सुरु।थारु पाेर्टल

Spread the love
माघ २४ साेमबार
रबिन्द्र बराल
माेरङकाे हुलाकी सडक लाई जाेडने गरि गिरिजाप्रसाद कोइराला मार्गकाे निर्माणकार्य सुरु भएको छ। लरिकट्टा देखि गोविन्दपुर काे फलामे पुल सम्म काे सडक बन्ने भएको छ ।
नेपाल सरकार भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात मन्त्रालय सडक डिभिजन, विराटनगर ले सडकमा निर्माणकार्य का लागि कुल २ करोडौं ५७ लाख १५ हजार ८ सय ७६ रुपैयाँ ६२ पैसा मा ठेक्का दिएको छ ।
साे ठेक्का शिव शक्ति – वीर जेभी, मोरङले पाएकाे हाे । सडक निर्माणकार्य सुरु गर्नेका लागि बिधिवत रुपमा शिलान्यास गरेर सुरु गरिएको हाे । २०७८ माघ १६ गते ठेक्का पाएकाे शिव शक्ति ले उक्त सडक खण्ड ५ महिना भित्र अर्थात २०८९ असार ३० गतेसम्ममा निर्माणकार्य सम्मन गरि सक्नुपर्ने सम्झौता गरिएको छ ।
सडकमा बस्ति भएको ठाउँकाे दायाँबायाँ तर्फमा नाला तथा क्रस ड्रेनेज र रिटेनिङ स्ट्रक्चर सहित हुनुपर्ने र सडक ५० फिट चाैडाई र २१ सय मिटर लम्बाई हुने भएको छ । आईतबार साे सडकमा रतुवामाई नगरपालिकाका मेयर रविन राईले अनाैपचारीक रुपमा शिलान्यास गरेर सडकमा ग्रावेल सम्मकाे काम गर्नकाे लागि ठेक्केदार लाई जिम्मेवारी दिएको मेयर रबिन राईले बताए ।
सडककाे निर्माणकार्य समय अबधि भन्दा १ महिना अगाडि सम्पन्न गरि सक्ने शिव शक्ति – वीर जेभी, मोरङ प्रमुखलेे भने आफु हरुले माेरङकाे विभिन्न स्थान हरुमा सडक बनाउने देखि ग्रावेल सम्मकाे काम गर्दे आईरहेकाे र सबै स्थाना समय अबधि भन्दा अगाडि नै निर्माणकार्य सम्पन्न हुने निर्मल भट्टराईले बताए ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *