नेपालकै दाेस्राे पुल महमाई नगरपालिकामा बन्याै ।थारु पाेर्टल

Spread the love
फाल्गुन १ आईतबार
रबिन्द्र बराल
महमाई नगरपालिका ६ काे मागुना,पलास र बिहिवारे तथा दानावार नगरपालिका १ काे धन्टे,सविरे , जुवाले तथा माझिटार  खाेलामा ट्रेल बिज बनेकाे छ।
नेपाल सरकार संघीय मामिला तथा सामान्य प्रशासन मन्त्रालय, स्थानीय पूर्वाधार विभाग निलम्बन पुल डिभिजन कार्यालय ले बिहिबारे घंटा माई खोल बहुस्पन ट्रेल ब्रिज निर्माणकार्य सम्मपन्न गरेको छ । मल्टिस्पेन निलम्बन स्प्यान ८ सय २०.२२ मिटर लम्बाई रहेको र समय अबधि भन्दा ६ महिना अगाबै निर्माणकार्य सम्पन्न भएको छ ।
पुल निर्माणकार्य सम्पन्न भए पछि साे गाउँका मागुना,पलास र बिहिवारे, धन्टे,सविरे , जुवाले तथा माझिटारका स्थानीय हरु लाई उक्त खाेलामा ट्रेल बिज बने पछि खुशीले दङ्ग भएका छन । साे क्षेत्रमा रहेकाे श्रि विन्ती विनायक बिधालय र भगवान माध्यमिक बिधालयमा अध्यनरत छात्र, छात्रा हरुलाई पठनपाठनका लागि सबैभन्दा बढि फाइदा पुगेको महमाईका मेयर दिपक कुमार थेवै ले बताए ।
बिगतका दिन हरु मा उक्त ठाउँमा पुल नहुदा बिगत बर्षमा ३ जना बालबालिका हरु लाई खाेलमा आएकाे बाडिले अकालमै ज्यान गुमाउनु परेको स्थानीयले बताए । उमा/थानी हिमशिखर ले २०७७ साल असार १९ गते पुलकाे ठेक्का सम्झौता गरेेर २०७९ असार २ गते काम सम्पन्न गरि सक्नुपर्ने भएता पनि ५ महिना अगाडि नै निर्माण कार्य सम्पन्न गरेको छ । नेपाल सरकारकाे कुल ७ करोडौं ४३ लाख रुपैयाँको लागत झुलुङ्गे पुल मा निर्माण भएको हाे ।
उक्त खाेलामा लामो पुल बनेपछि साे क्षेत्रका स्थानीय हरुलाई आवाज मात्रै नभए र पर्यटन काे दृष्टिकोणले पनि सो क्षेत्रको महत्व बढ्दै जाने स्थानीय काे भनाइ रहेको छ । अहिले दैनिक सो ठाउँमा लगायतका विभिन्न स्थानबाट सयौँ युवा , युवती बृद्ध लगायत सर्वसाधारण हरु उक्त पुलमा आएर फोटो खिच्नेे , मनाेरम दृश्य अबलोकन गर्ने र टिकटक समेत बनाउने गरेका छन । नेपाल सरकारले ताेकेकाे मापदण्डअनुसार उक्त कम्पनी ले सबै प्रक्रिया पुर्याएर निर्माण कार्य सम्पन्न गरेकाे उमा थानीका प्रमुख ठेक्केदार लाेक बहादुर बस्नेतले बताए ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *