कवि प्रकाश दिप्साली राईको “त्यो तिम्रो मनमा…..” गीत सार्वजनिक ।थारु पाेर्टल

Spread the love
बैशाष ।२।
बराहक्षेत्र
बराहक्षेत्रमा लामो समयदेखि कविता लेखनमामा समर्पित कवि प्रकाश दिप्साली राईको गीत “त्यो तिम्रो मनमा …..” हिजो एक कार्यक्रमबीच सार्वजनिक गरिएको छ ।
 स्वर्णिम साहित्य समाज, बराहक्षेत्र -३ ले एक कार्यक्रमको आयोजना गर्दै सो गीतको सार्वजनिक गरेको हो । कार्यक्रमका प्रमुखअतिथि बराहक्षेत्र -३ का वडाअध्यक्ष राजदीप लामाले सो गीतलाई “प्ले” गरेर सार्वजनिक गरेका हुन् ।
Open photo
भने सोही समयमा रामबाबु राई अफिसियल युटयुब च्यानलबाट पनि सो गीतको सार्वजनिक गरिएको थियो । बराहक्षेत्र नगरपालिकामा रहेर निरन्त कलमको साधना गरिरहेका प्रकाश दिप्साली राईको सो गीतमा सुगम सङ्गीतका धरोहर प्रख्यात गायक स्वरुपराज आचार्यले सुमधुर स्वर भरेका छन् । सो गीतमा गायक तथा सङ्गीतकार रामबाबु राईले सङ्गीत भरेका छन् । यस्तै मिक्सिङ एरेन्ज यो समयका प्रख्यात एरेन्जर राजु कार्कीले गरेका छन् ।
किङ्स स्टुडियोमा रेकर्ड गरिएको सो गीतमा सुरेश राईले रेकर्डिङको भुमिका निर्वाह गरेका छन् । जेस्केलो क्रिएसनले स्टुडियो भिडियो तयार पारेको छ । सो गीत सार्वजनिक पश्चात् आफ्नो कुरा राख्दै निक्कै भावुक देखिएका गीतकार दिप्सालीले सपनाहरु देख्दै जानु पर्ने रहेछ मरिएनछ भने पूरा हुँदै जानेरहेछ । आज मैले कुनै दिन देखेको सपना पूरा भएको छ । आफू काममा विश्वास गर्ने भएकाले मलाई सफलता असफलताले आजसम्म फरक नपारेको बताए । उनले थपे “म सिर्जनामा विश्वास राख्ने मान्छे हुँ, यो समाज र सिर्जनाले दिएको जिम्मेवारी पूरा गर्न म र मेरो सस्था सदा कटिबद्ध छ । स्वर्णिम साहित्य समाजको अक्षयकोष अभियानमा जोडिएर साथ दिन सबैलाई अनुरोध गर्दछु । हामी बराहक्षेत्रको नामलाई उचाइमा पुराउन चाहन्छौं ।” यस्तै सो गीतलाई गायक निरज राईले सुमधुर स्वरमा प्रस्तुत पनि गरे ।
उनले दिप्सालीको गीत लेखनले आफू प्रभावित भएको समेत बताए । सोही अवसरमा स्थानीय रचना वाचनको कार्यक्रम राखिएको थियो । सो कार्यक्रममा दर्जन बढी सर्जकले आफ्नो सिर्जना प्रस्तुत गरे । प्रकृती राई, शारदा निरौला “शारु”, सुर्य तामाङ, रविन्द्र केदेम, सविता फागो, बिमला श्रेष्ठ , वर्षा भण्डारी , दीपा मग्राती , सूर्य बस्नेत, छबिलाल चौधरी, लक्ष्मण कटुवाल लगायतले आफ्नो रचना प्रस्तुत गरे । यस्तै कार्यक्रमका विशेष अतिथि बेलायतबाट आएका पर्यावरणीय कवि बिजय हितानले मनसुन जस्ता शक्तिशाली कविता सुनाए भने कार्यक्रमका विशेष कवि दिलिप बान्तावाले “नयाँ बर्ष” र “रगत माग्ने देशको नाममा” जस्ता शक्तिशाली कविता प्रस्तुत गरे । सो कार्यक्रममा आफ्नो सदस्य मनोज विष्ट चक्रघट्टी जेसिसको कला साहित्य विभाग प्रमुखमा नियुक्त भएकोमा गौरवान्वित महसुस गर्दै बधाई ज्ञापन समेत गरिएको थियो । सभाध्यक्ष र प्रमुख अतिथिले अबिर टिकाले विष्टलाई सम्मान गरेका थिए । स्थानीय रचनाहरु माथी बोल्दै वक्ता प्राध्यापक इन्दिरा महर्षीले स्वर्णिम साहित्य समाजले आजैबाट स्वर्णिम भविष्यको सङ्केत गरेको बताइन् ।
“आजका यी साना नानीहरुलाई यो समाजले स्थान दिनु भनेको भोलिको यो समाज हाक्ने जनशक्ति जन्माउनु हो । आजको रचनाहरुप्रति मेरो सम्मान छ ।” महर्षीले भनिन् । यस्तै कार्यक्रमका प्रमुखअतिथि बराहक्षेत्र -३ का वडाअध्यक्ष राजदीप लामाले स्वर्णिम साहित्य समाज बराहक्षेत्र-३ को त हो नै अझ यो नगरपालिकाको अमुल्य सम्पत्ति रहेको बताए । यो सम्पत्तिलाई अझ धनी बनाउन यो वडा सदा लागिपर्ने बताए । कार्यक्रममा कल्याण विष्ट, पुर्व वडाध्यक्ष रुद्र दाहाल र बिजय हितानले शुभकामना मन्तव्य राखेका थिए । समाजका सचिव लक्ष्मण कटुवालले सन्चाल गरेको सो कार्यक्रममा स्वागत मन्तव्य समाजका सहसचिव सविता फागोले राखेकी थिइन् भने सभाअध्यक्ष समाजका उपाध्यक्ष शरण लिम्बु रहेका थिए ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *