कानेपोखरी गाउँपालिकाकाे रमाईलाेमा रहेकाे खेल मैदान व्यवस्थापन नहुदा खेलाडी लाई समस्या ।थारु पाेर्टल

Spread the love
असार ।७ ।कानेपोखरी
दिपेश रोक्का
मोरङको कानेपोखरी गाउँपालिका स्थित रमाइलो बजारमा रहेको खेल मैदान भएता पनि मैदानको व्यवस्थापन भने भएको छैन । खेलाडी हरु लाइ मैदान व्यवस्थापन नहुदा दु:ख कष्ट झेल्दै खेल्न बाध्य छन  ।  स्थानिय सरकारले बजेट  ल्याए पनि खेल मैदानको लागि कुनै बजेट  नछुटाएको खेलाडी हरुको गुनासो  रहेकाे छ।
राष्ट्रिय स्तरका खेलाडी हरु कानेपोखरीले जन्माएता पनि । खेलाडी हरुलाई मैदान व्यवस्थापन नहुदा अनेकौ समस्या हुँदै आएको छ। बर्खायाममा   खेल मैदानमा पानी जम्ने , जस्ता समस्य हरु रहेको  छ। खेल मैदानमा फोहोर तथा पलास्टिकका बाेदलले लेखमा बाधा पुर्याई रहेकाे हुन्छ ।   खेलाडी एन्जल अधिकारिले भने खेल मैदान व्यवस्थापन नगर्नाले भविष्यमा खेलाडीहरु  उत्पादन न हुने र स्थानीय सरकारले खेल मैदान लाई व्यवस्थापन गर्न बजेट छुट्याउनु पर्ने वताए ।
खेल मैदान व्यवस्थापन गर्नको लागि स्थानीय सरकारको ध्यानाकर्षण होस खेलाडी उपेन्द्र पौडेलले  भनेका छन । खेल मैदान भित्र खाल्डा खुल्डी पुरिओस र फोहोर चाडै व्यवस्थापन होस तथा खाल्डा खुल्डी भएको कारण खेलाडी समेत लाई चोटपट लाग्ने र घाईते समेत भएका उदाहरण छन ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *